*HPO3/2011 Versiunea originala ID intern unic: 337593 Версия на русском | Fişa actului juridic |
Republica Moldova | |
PARLAMENTUL | |
HOTĂRÎRE
Nr. 3
din 12.01.2011 | |
privind aprobarea componenţei nominale a comisiilor permanente ale Parlamentului | |
Publicat : 14.01.2011 în Monitorul Oficial Nr. 15 art Nr : 16 Data intrarii in vigoare : 12.01.2011 | |
În temeiul art.13, art.16 alin.(3) şi al art.17 alin.(1) din Regulamentul Parlamentului, Parlamentul adoptă prezenta hotărîre. Art. 1. – Se aprobă componenţa nominală a comisiilor permanente ale Parlamentului, potrivit anexelor nr.1–10, care fac parte integrantă din prezenta hotărîre. Art. 2. – Prezenta hotărîre intră în vigoare la data adoptării. PREŞEDINTELE PARLAMENTULUI Marian LUPU Nr. 3. Chişinău, 12 ianuarie 2011. Anexa nr.1
Comisia juridică, numiri şi imunităţi
Preşedinte
POPA Victor - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal
Vicepreşedinţi
SÎRBU Serghei - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova APOLSCHII Raisa - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova Secretar
DELIU Tudor - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal
Democrat din Moldova Membri
POSTOICO Maria - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova ŞOVA Vasilii - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova VLAH Irina - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova ZAGORODNÎI Anatolie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova AGACHE Angel - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova TĂNASE Alexandru - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova CANDU Andrian - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova GHIMPU Mihai - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.2
Comisia economie, buget şi finanţe
Preşedinte IONIŢĂ Veaceslav - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat
din Moldova Vicepreşedinţi
CHISTRUGA Zinaida - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova COJOCARU Vadim - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Secretar
GUMA Valeriu - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat
din Moldova Membri
DODON Igor - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova GRECEANÎI Zinaida - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova MUNTEAN Iurie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova REIDMAN Oleg - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova BELOSTECINIC Grigore - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova FURDUI Simion - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova LUCINSCHI Chiril - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova PLAHOTNIUC Vladimir - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova BODRUG Oleg - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.3
Comisia securitate naţională, apărare şi ordine publică
Preşedinte STOIANOGLO Alexandru - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat
din Moldova Vicepreşedinţi
GORILĂ Anatolie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova CIMBRICIUC Alexandru - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova Secretar
BUTMALAI Ion - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democratdin Moldova Membri
REŞETNICOV Artur - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova VITIUC Vladimir - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova VORONIN Vladimir - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova DIMITRIU Anatolie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova GODEA Mihai - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova LUPAN Vladimir - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.4
Comisia politică externă şi integrare europeană
Preşedinte CORMAN Igor - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat
din Moldova Vicepreşedinte
STATI Sergiu - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Secretar
GHILEŢCHI Valeriu - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat
din Moldova Membri
MÎNDRU Victor - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova PETRENCO Grigore - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova TKACIUK Marc - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova LEANCĂ Iurie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova STRELEŢ Valeriu - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova DIACOV Dumitru - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova GUŢU Ana - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.5
Comisia drepturile omului şi relaţii interetnice
Preşedinte MIŞIN Vadim - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Vicepreşedinte
BULIGA Valentina - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat
din Moldova Secretar
ABRAMCIUC Veronica - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Membri
BABENCO Oleg - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova GAGAUZ Miron - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova BOLOCAN Lilia - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova VLAH Petru - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova HADÂRCĂ Ion - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.6
Comisia administraţie publică şi dezvoltare regională
Preşedinte MUŞUC Eduard - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Vicepreşedinte
ŢAP Iurie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat
din Moldova Secretar
POLEANSCHI Mihail - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Membri
PANCIUC Vasili - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova IONAŞ Ivan - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova MOCANU Gheorghe - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova GHILAŞ Anatolie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova MUNTEANU Valeriu - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.7
Comisia cultură, educaţie, cercetare, tineret, sport şi mass-media
Preşedinte ŞLEAHTIŢCHI Mihail - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat
din Moldova Vicepreşedinţi
PETKOV Alexandr - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova FUSU Corina - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Secretar
BOLBOCEANU Iurie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat
din Moldova Membri
GARIZAN Oleg - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova STARÎŞ Constantin - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova ŞUPAC Ina - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova TODUA Zurabi - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova CIOBANU Ghenadie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova CIOBANU Maria - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova JURAVSCHI Nicolae - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova FILIP Pavel - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova Anexa nr.8
Comisia agricultură şi industrie alimentară
Preşedinte POPA Gheorghe - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Vicepreşedinte
BALAN Ion - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat
din Moldova Secretar
BONDARI Veaceslav - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Membri
ANGHEL Gheorghe - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova BANNICOV Alexandr - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova OLARU Nicolae - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova VACARCIUC Andrei - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova BOTNARI Vasile - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova ŞALARU Anatolie - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.9
Comisia protecţie socială, sănătate şi familie
Preşedinte HOTINEANU Vladimir - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat
din Moldova Vicepreşedinte
DOMENTI Oxana - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Secretar
MIRONIC Alla - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Membri
BALMOŞ Galina - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova BOTNARIUC Tatiana - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova EREMCIUC Vladimir - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova PALIHOVICI Liliana - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova PLEŞCA Nae-Simion - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova ŞTIRBATE Petru - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova LAZAR Valeriu - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova BREGA Gheorghe - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Anexa nr.10
Comisia mediu şi schimbări climatice
Preşedinte IVANOV Violeta - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova Vicepreşedinte
COBZAC Grigore - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat
din Moldova Secretar
VIERU Boris - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal
Membri
BODNARENCO Elena - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor
din Republica Moldova FILIPOV Serghei - Fracţiunea parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova FILAT Vladimir - Fracţiunea parlamentară a Partidului Liberal Democrat din Moldova RĂDUCAN Marcel - Fracţiunea parlamentară a Partidului Democrat din Moldova |